Hair Atelier

Trychologia, zabiegi na skóre głowy Bydgoszcz

Co to jest trychologia?

Trychologia to dziedzina nauki z pogranicza dermatologii, kosmetologii i fryzjerstwa, zajmująca się badaniem problemów skóry głowy i włosów. Za pomocą specjalistycznych urządzeń pozwala na precyzyjne diagnozowanie zaburzeń, terapię i profilaktykę leczniczą występujących schorzeń.

Włosy bardzo często jako pierwsze reagują na wszelkie niepożądane zmiany  zachodzące w naszym organizmie. Obecny styl życia, przewlekły stres, niezdrowa żywność, generują wiele schorzeń skóry głowy i włosów. W przypadku schorzeń włosów bardzo ważny jest czas reagowania. Odpowiednio wcześnie rozpoznając przyczynę choroby włosów i skóry można zapobiec dalszemu jej rozprzestrzenianiu i niejednokrotnie doprowadzić do stanu sprzed choroby. 

 

Badania trychologiczne

TRICHOSKOPIA – Jest to badanie skóry głowy wykonywane przy użyciu mikrokamery. W powiększeniu min. dwustukrotnym  określa się stan skóry głowy, jej rodzaj, obraz naczyń krwionośnych, stan mieszka włosowego. Pozwala to na indywidualną ocenę stanu skóry głowy i dobór zabiegów stosowanych w salonie oraz indywidualne zalecenia preparatów do zastosowania w domu. 

 

Badanie LAMPĄ WOODA –  Jest to badanie oparte na zjawisku fluorescencji. Skóra głowy i włosy odbijają światło w odpowiednim kolorze, w zależności od rodzaju schorzenia. Analiza kolorów, które ukazują się w czasie badania lampą Wooda, umożliwia szybką diagnozę. 

Znaczenie kolorów:

• Zielony – świecą peterydyny wydzielane przez grzyby chorobotwórcze

• Koralowo – czerwony – oznacza łupież pstry

• Niebiesko – biały – świadczy o zmianach hipopigmentacyjnych i depigmentacyjnych 

• Niebiesko – fioletowy – oznacza skórę normalną

• Bladoróżowy – oznacza skórę suchą

• Cioemnofioletowy – oznacza skórę dobrze nawilżoną

• Prawie czarny – oznacza skórę tłustą

• Biało – srebrny – skóra nadmiernie zrogowaciała

• Pomarańczowo – żółty – oznacza zmiany trądzikowe 

 

Ww. badania są bezbolesne i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać. W trakcie wizyty sporządzam dokładny wywiad na temat stanu zdrowia, zaburzeń hormonalnych, morfologii, diety i stosowanych kosmetyków.

Po rozpoznaniu problemu z jakim Państwo do mnie trafiliście oferuję szereg zabiegów wspomagających leczenie schorzeń skóry głowy i włosów. Zabiegi wykonywane w moim salonie opierają się na zastosowaniu specjalistycznych kosmetyków najnowszej generacji oraz naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin, protein, olejków i minerałów. Indywidualnie dobrana kuracja trychologiczna niweluje lub minimalizuje takie problemy jak: wypadanie włosów, łupież, łojotok, sucha skóra głowy, łuszczyca, zniszczone włosy oraz pozwala na zachowanie pięknych i zdrowych włosów na długie lata. Niekiedy w zaawansowanych schorzeniach po wykonaniu badań trychologicznych zalecana jest terapia medyczna w celu usunięcia wewnętrznej przyczyny problemu. Jeśli mają Państwo jakikolwiek problem ze skórą głowy i włosami oraz chcą zachować młodość i piękno swoich włosów w Hair Atelier otrzymacie fachową pomoc oraz poradę.

Serdecznie zapraszam

Hanna Czerwińska